Rychlý knedlík z mikrovlnky

Zná to snad každá kuchařka, pospícháte s přípravou oběda, a každá ušetřená minuta času je k nezaplacení. Dnes si ukážeme recept na knedlík z mikrovlnky, jehož příprava je opravdu snadná a velmi rychlá, se vším všudy vám nezabere ani 15 minut. Takže i v časové tísni už nemusíte k obědu podávat kupovaný knedlík, který je často bez chuti. Teď již stihnete udělat i domácí.

Suroviny:
3 rohlíky
2 hrnky hrubé mouky
1 a ½ hrnku studeného mléka
2 vejce
1 lžičku prášku do pečiva
sůl
máslo a hrubou mouku na formu

Jak připravit knedlík z mikrovlnky

Rohlíky nakrájíme na kostičky, přidáme mouku, žloutky, sůl, prášek do pečiva, vše zalijeme mlékem a důkladně promícháme. Z bílků vyšleháme sníh a vmícháme ho do těsta.
Vymažeme a vysypeme formu (např. na bábovku nebo na štolu), knedlík pak lehce voní a chutná po másle a lze snadno vyklopit. Pokud používáte modernější silikonovou formu, stačí jí vytřít trochou oleje.
Těsto dáme do formy a tu vložíme do mikrovlnné trouby, u které nastavíme výkon ideálně na 750 až 800 W. Při tomto výkonu bude knedlík hotový za 8 minut.
Po vyjmutí formy knedlík propícháme špejlí a necháme ještě chvilku vychladnout. Poté knedlík vyklopíme a klasicky nakrájíme na plátky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *