Carpaccio z červené řepy

Carpaccio lze považovat za předkrm, ale často se uplatní také jako svačinka nebo lehká večeře. Připravíme se carpaccio z červené řepy podle italského receptu. Červená řepa bývá u nás často opomíjenou zeleninou, a to je velká škoda. Věděli jste, že prospívá pleti, ale také chrání před lámavostí vlasy a nehty?

Suroviny:
3 ks menší červené řepy
čerstvý kozí sýr
rukola (nebo jiná listová zelenina)
slunečnicová semínka (nebo vlašské ořechy)

Marináda:
100 ml extra panenského olivového oleje
3 lžíce pomerančové šťávy
2 lžíce vinného octa
2 lžíce medu
1 lžíce třtinového cukru
1 lžíce sójové omáčky
čerstvý zázvor
čerstvý tymián
pepř a sůl

Postup na přípravu carpaccio z červené řepy

Nejprve si připravíme marinádu: svaříme oset se solí a cukrem, poté odstavíme z plamene a přidáme 2 lžíce medu, pomerančovou šťávu, ojel, pepř a asi 4 snítky čerstvého tymiánu. Na konec přidáme vymačkanou šťávu z jemně nastrouhaného zázvoru.
Syrovou, očištěnou a oloupanou řepu nakrájíme nebo nastrouháme na co nejtenčí plátky, asi 1 mm silné, a řádně ji promícháme s marinádou, řepa musí být v marinádě zcela ponořená. Naloženou řepu poté vložíme do uzavíratelné nádoby a necháme ji odležet v chladu alespoň 12 hodin, nejlépe však 2 dny.
Okapané plátky červené řepy vložíme na talíř, přidáme rukolu nebo jinou listovou zeleninu či bylinky, ozdobíme nadrobeným čerstvým sýrem a nasucho opraženými semínky nebo ořechy. Carpaccio podáváme s čerstvým pečivem. Dobrou chuť.

Carpacaccio z červené řepy

Tip:
Je praktické připravit si a naložit červené řepy najednou více, můžete ji použít další dny místo svačiny nebo rychlé večeře, třeba s grilovanou rybou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *