Pečená kachna na pomerančích a bílém víně

Na pečenou kachnu jsme zde již několik receptů uváděli, dokonce také jeden již na pečenou kachnu na pomerančích. Šlo o recept, který se obešel bez alkoholu. Dnešní kachna na pomerančích bude nejen s bílým vínem, ale připravte si také pár lžic brandy.

Suroviny:
1 kachna
4 pomeranče
2 jablka
50 g másla
2 dl bílého vína
4 lžíce brandy
1 lžíce škrobové mouky
2 lžíce citrónové šťávy
2 lžíce rybízového džemu
2 lžíce cukru
sůl a pepř

Postup na přípravu kachny na pomerančích

Dobře očištěnou kachnu opláchneme, osušíme a uvnitř i navrch osolíme, mírně opepříme, položíme na pekáč s rozehřátým máslem a po všech stranách opečeme.
Potom vnitřek kachny naplníme oloupanými a na dílky nakrájenými jablky, z nichž jsme odstranili jádřince, položíme ji na pekáč prsy dolů a v troubě asi 60 až 80 minut pečeme. Přitom ji občas poléváme vypečenou šťávou, podle potřeby podléváme a během pečení obrátíme. Je-li tuku příliš mnoho, část ho odlijeme (odebereme).
Upečenou kachnu vyjmeme, do výpeku přidáme cukr, citrónovou šťávou, zahustíme ve vodě rozpuštěnou škrobovou moukou a rybízovým džemem a za stálého míchání povaříme, až šťáva zhoustne.
Potom šťávu opět zředíme, tentokrát vínem, vložíme zpět porce kachny, oloupané, jader zbavené a na plátky nakrájené pomeranče, ochutíme brandy a společně prohřejeme.
Při podávání porce kachny rozdělíme na talíře, obložíme jablky a pomeranči a polijeme šťávou. Podáváme nejlépe s vařenými brambory. Dobrou chuť.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *