Rychlá česnečka s vajíčkem

Česnekovou polévku si rádi vaříme, když cítíme, že nám není úplně nejlépe, postaví nás vždy na nohy. Náš recept na rychlou česnečku připravíte doslova za pár minut, nejvíce času zabere uvaření vody v rychlovarné konvici. Polévku vaříme přímo v talíři, takže nešpiníte další nádobí. Uváděné suroviny odpovídají jedné porci.

Suroviny:
1 stroužek česneku
1 žloutek
1 lžíce másla
1 vařený brambor
špetka polévkového koření
sůl a pepř

Postup na přípravu rychlé česnečky

Všechny potřebné suroviny dáváme přímo do talíře. Můžeme začít libovolně, na pořadí nezáleží. Do talíře nastrouháme malý stroužek (případně půlku většího) česneku, přidáme jeden žloutek a lžíci másla (nejlépe pravé máslo). Pokud máme po ruce vařený brambor, nakrájíme ho přímo do talíře. Pokud máme brambor pouze syrový, je potřeba ho nejprve uvařit. Vše posypeme špetkou polévkového koření.
Ve varné konvici si uvaříme asi 250 ml vody a ještě vroucí ji naléváme do talíře. Žloutek ve vodě lžící trochu promícháme, aby se uvařil, zároveň takto promícháme i strouhaný česnek a krájený brambor. Hotovou česnečku dochutíme špetkou solí a pepřem. Podávat můžeme s osmaženou houskou. Dobrou chuť.

Napsat komentář

(číslicí) (*)

(*) = povinné pole

Vyhledávání
Kontakt
    Znáte nějaký recept a chcete se o něj podělit s ostatními?
    Děkujeme! Vděčni budeme za každý váš recept.
Reklama
    Recepty

    Recepty na skvělá jídla, které vám přinášíme na našem webu Jídlo.cz