Mandlové oříšky podle Kluků v akci

Včera jsem viděla jeden díl Kluků v akci, velmi mě zaujal jejich recept na mandlové oříšky, který si chci ještě do letošních Vánoc vyzkoušet. Jde o velmi snadné a přitom velice dekorativní cukroví, které bude nepochybně výborné i chuťově.

Suroviny:
250 g hladké mouky
250 g mletých mandlí
150 g krupicového cukru
100 g másla
3 vejce
1 vanilkový cukr
kůra z jednoho citronu
celé loupané mandle na ozdobení

Postup na přípravu mandlových oříšků

Máslo necháme změknout při pokojové teplotě a poté jej vyšleháme s krupicovým a vanilkovým cukrem, později vešleháme také vejce. Když je základ vyšlehaný do pěny, vmícháme také citronovou kůru, mleté mandle a hladkou mouku. Dobře propracované těsto zabalíme do folie a necháme v lednici odležet a ztuhnout (nejlépe do druhého dne nebo klidně i déle).
Z těsta si kousek ukrojíme a vyválíme tenké válečky (pracujeme vždy jen s částí těsta, zbytek necháváme v lednici – těsto je dost tučné a v teple rychle měkne a lepí se). Váleček nakrájíme na malé stejné díly, z nich pak v dlani vytvarujeme kuličku a poté šištičku, kterou klademe na plech vyložený pečicím papírem. Na závěr do každého oválku vmáčkneme oloupanou mandličku. Pečeme ve vyhřáté troubě dorůžova při teplotě 160 °C.

Napsat komentář

(číslicí) (*)

(*) = povinné pole

Vyhledávání
Kontakt
    Znáte nějaký recept a chcete se o něj podělit s ostatními?
    Děkujeme! Vděčni budeme za každý váš recept.
Reklama
    Recepty

    Recepty na skvělá jídla, které vám přinášíme na našem webu Jídlo.cz