Banánové sušenky podle Ládi Hrušky

Recepty reportéra televize Nova Ládi Hrušky se v posledních měsících stávají asi nejvyhledávanějšími inspiracemi pro levné vaření. Obliba tohoto kuchaře je tak veliká, že Láďa neodolal tlaku svých fanoušku a v nedávné době vydal svou první kuchařku. Ta nese název Vaříme s Láďou Hruškou levně a chutně a vydalo ji nakladatelství IKAR.

Na 160 stranách naleznete 70 nejznámějších receptů gurmánského experimentátora, nechybí zde např. domácí pribiňák nebo tvarohové knedlíky s banánem. Knihu koupíte na necelé dvě stovky v každém dobrém knihkupectví.

Kuchařku jsme si také prořídili a jeden recept vám z ní dnes představíme. Půjde o banánové sušenky, relativně zdravou a sladkou pochoutku.

Suroviny:
3 zralé banány
3 lžíce medu
3 velké hrsti ovesných vloček
dále dle obliby můžete použít např. kokos, ořechy, sušené ovoce, čokoládu, apod.

Postup na přípravu banánových sušenek

Banány si oloupeme, rozpůlíme, dáme do větší mísy a vidličkou pěkně rozmačkáme. Přidáme tři hrsti ovesných vloček a tři lžíce medu. Celou směs zamícháme a poté necháme asi 10 minut vločky bobtnat.
Mezi tím si rozpálíme troubu na 170°C. Pokud rádi experimentujete, můžete do směsi přimíchat dle libosti kokos, rozdrcené oříšky, hrozinky nebo na menší kousky nalámanou čokoládu.
Vše důkladně zamícháme a za pomoci lžíce klademe na plech s pečícím papírem hrudky, ze kterých lehce uděláme placičky. Nyní již stačí plech vložit do trouby a sušenky pečeme dozlatova. Dobrou chuť.

Napsat komentář

(číslicí) (*)

(*) = povinné pole

Vyhledávání
Kontakt
    Znáte nějaký recept a chcete se o něj podělit s ostatními?
    Děkujeme! Vděčni budeme za každý váš recept.
Reklama
    Recepty

    Recepty na skvělá jídla, které vám přinášíme na našem webu Jídlo.cz