Co jíst a nejíst na Silvestra

Ani jsme se nenadáli a silvestrovský večer je opět před námi. Každý z nás jej slaví po svém, tak jak si zvykl za uplynulá léta. Někdo vesele s přáteli, jiný dá přednost klidu a troše rozjímání. Ať tak či onak, budeme i v tento den jíst, a vzhledem k tomu, že už s netrpělivostí očekáváme večerní program, vybereme pro silvestrovské posezení takové pokrmy, které můžeme snadno připravit předem nebo jejichž příprava nezabere mnoho času. Nikdo přece nechce strávit poslední den roku u plotny nebo v kuchyni.

Obložený chlebíček raději ne!

Obložené chlebíčky raději však připravovat nebudeme. Mají dvě nevýhody. Nedají se dlouho udržet čerstvé, a nevyhneme se při nich nadměrné konzumaci bílého pečiva.

Bez jednohubek to na Silvestra v mnoha rodinách asi nepůjde, jsou stále velmi oblíbené a skutečnost, že je můžeme sestavit ze sýra, ovoce, zeleniny a rybích výrobků, dává mnoho možností jak uplatnit osobitou chuť a fantazii. Uvedeme několik příkladů na varianty jednohubek.

Jednohubky bez pečiva ano!

Zde jsou:

1) Kolečko salátové okurky, kostka sýra, dílek pomeranče, nebo bobule hroznového vína;
2) Kolečko salátové okurky, kolečko vejce, malá ozdoba ze šunky, petrželka;
3) Kolečko salátové okurky, kousek sýra, pikantní houbička nebo naložená zeleniny;
4) Kostka sýra, kolečko salátové nebo nakládané okurky, plátek čerstvého rajčete nebo papriky;
5) Kostka sýra, oliva nebo sardelové očko, ředkvička.

Jednohubky

Nehodláme-li však mařit čas tvarováním a sestavováním jednohubek, můžeme připravit do malých misek na drobné kostičky nakrájenou šunku, sýr, trvanlivý salám, na osminky nakrájená rajčata, kolečka čerstvé salátové okurky, misku s olivami či s ořechy. Každý si bere podle chuti.

Teplému chodu se o dlouhém silvestrovském večeru také často nevyhneme. Ať už hodláme podávat například vařený uzen jazyk, lahůdkové hovězí žebírko či tradiční vepřový rypáček, jistě je doplníme jablečným křenem. Recept si však ukážeme až zítra.

Napsat komentář

(číslicí) (*)

(*) = povinné pole

Vyhledávání
Kontakt
    Znáte nějaký recept a chcete se o něj podělit s ostatními?
    Děkujeme! Vděčni budeme za každý váš recept.
Reklama
    Recepty

    Recepty na skvělá jídla, které vám přinášíme na našem webu Jídlo.cz