Domácí chléb od Ládi Hrušky

Nějaký recept od Ládi Hrušky jsme zde již uvedly, ale žádný z nich nebyl tak snadný a tak levný jako ten dnešní na domácí chléb. Bochník chleba vás vyjde levněji jak v obchodě, máte jistotu, že je čerstvý, víte přesně, jaké suroviny obsahuje a nepotřebujete ani drahou domácí pekárnu.

Pečení domácího chleba se stává módním trendem, oblíbené jsou zejména kváskové recepty, kde je dobrý kvásek základem celého úspěchu. Pokud se však na pečení svého domácího chleba chystáte poprvé, vyzkoušejte recept od Ládi Hrušky. Když se ví jak na to, tak je to snadné. Přesvědčte se, že upéci si svůj vlastní křupavý bochník chleba není vůbec složité ani drahé.

Suroviny:
3 hrnky hladké mouky
1 a ½ hrnku vody
½ lžičky sušeného droždí
½ lžičky soli
drcený kmín

Postup na přípravu domácího chleba

Sůl, mouku, droždí a kmín smícháme v míse. Poté přidáme vodu a opět promícháme. Mísu poté přikryjeme utěrkou a těsto necháme kynout 12 až 18 hodin.
Vykynuté těsto vyndáme na pomoučenou desku a několikrát přeložíme přes sebe, posypeme moukou a necháme chvíli odpočívat. Těsto vytvarujeme do bochníku a necháme opět asi hodinu kynout.
Mezitím si rozpečeme troubu na 200 °C a dáme do ní vyhřát litinový hrnec (pekáč nebo jinou vhodnou nádobu). Bochník dáme do rozpáleného hrnce a přikryjeme poklicí. Pečeme 30 minut, poté sundáme poklici a dopékáme dalších asi 20 minut.
Pokud nemáte rádi silnou a tvrdou kůrku, krátce schlaďte čerstvě upečený chléb v navlhčené utěrce.
Chléb je samozřejmě nejlepší čerstvý, tedy ještě teplý a křupavý, výborný je pouze s máslem, se sýrem, s pomazánkou ale jen suchý. Dobrou chuť.

Napsat komentář

(číslicí) (*)

(*) = povinné pole

Vyhledávání
Kontakt
  Znáte nějaký recept a chcete se o něj podělit s ostatními?
  Děkujeme! Vděčni budeme za každý váš recept.
Reklama
  Mlýnek na kávu

  Jaký mlýnek na kávu je ten pravý pro vás - elektrický nebo manuální?

  PartyBar.sk

  Váš mobilní bar na firemní eventy